top of page
Рисунок5.jpg
Рисунок2.jpg
IMG-5de92167d9478b06b1980ca9c2156bf4-V.jpg

Роком створення бібліотеки КЗВО «Луцький педагогічний коледж» ВОР вважається 1939-й – рік заснування Луцької педагогічної школи .

Сьогодні бібліотека є базовим елементом наукової, інформаційної та культурно-виховної діяльності нашого навчального закладу, адже не лише здійснює пізнавальну та навчальну функції, а й забезпечує простір для креативної діяльності та проведення різного роду виховних заходів. Серед пріоритетних напрямків роботи – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій бібліотеки, які гарантують якісне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги студентам і викладачам в оволодінні основами наук і організації навчання.

Бібліотека КЗВО «Луцький педагогічний коледж» ВОР провадить свою діяльність відповідно до потреб навчального закладу з урахуванням сучасних тенденцій в освітній та науковій сферах.

До складу бібліотеки входять абонемент, читальна зала на 70 місць, книгосховище. Приміщення бібліотеки естетично оформлене, ошатне, озеленене. Формування та збереження книжкового фонду здійснюється з дотриманням належних санітарно-гігієнічних умов.

Бібліотечний фонд багатогалузевий, він містить літературу українською, англійською та іншими мовами. Станом на 2022 рік основний фонд бібліотеки коледжу налічує 44 066 книг, серед яких навчальна, науково-педагогічна, художня література. Українською мовою – 35206 книг, іншими мовами – 8860 книг.

Кількість зареєстрованих користувачів – 1827 осіб, серед них – викладачі, працівники коледжу, студенти денної та заочної форм навчання.

На 2022 рік передплачено 55 найменувань періодичних видань.

За останні роки книгозбірня поповнилася новими виданнями в галузях педагогіки, психології, мовознавства, літературознавства, історії України, правознавства, художньою літературою, підручниками для вищих навчальних закладів та загальноосвітньої підготовки згідно з навчальними планами та програмами.

Поповненню книжкового фонду сприяє акція «Подаруй бібліотеці книгу», зокрема у 2021 році надійшло 55 книг сучасних авторів. Прозові та поетичні твори зі своїми автографами подарували бібліотеці й відомі українські літератори та науковці, що тут гостювали. Важливою складовою фонду бібліотеки є наукові та навчально-методичні напрацювання наших викладачів, збірники матеріалів науково-практичних конференцій.

Бібліотека проводить тісну співпрацю з кафедрами та цикловими комісіями коледжу з метою поповнення фондів актуальною літературою. Активною та плідною є взаємодія з кураторами груп, зокрема огляди літератури та періодичних видань, усні журнали, тематичні вечори, бібліотечні уроки, зустрічі з письменниками, інші виховні заходи відповідно до потреб студентської молоді. Для забезпечення інформаційних запитів студентів та викладачів коледжу використовуються різні форми й методи індивідуальної та масової роботи, зокрема, запроваджено диференційований підхід в обслуговуванні користувачів методом здійснення підбору літератури для написання курсових робіт, рефератів, проведення виховних годин та соціокультурних заходів, підготовки виступів та доповідей.

Переймаючи прогресивний досвід, працівники бібліотеки постійно слідкують за новинами у фаховій сфері, підвищують професійний рівень у таких напрямках:

  1. «Елементи бібліотечного маркетингу діяльності бібліотек в умовах дистанційної освіти»;

  2. «Сучасна бібліотека в епоху цифрової трансформації науки та освіти»;

  3. «Наукова комунікація в цифрову епоху».

 

Наші працівники:

Надія ГОРБАЧ – завідувач бібліотеки, кандидат філологічних наук

Людмила ЦЮРИЦЬ – бібліотекар І категорії

Лариса СИДОРУК – бібліограф, бібліотекар І категорії

Олена МІНАСОВА – бібліотекар І категорії

bottom of page